Szukaj

Dobór odpowiedniego welonu

Wybór odpowiedniego welonu jest nie lada wyzwaniem dla panny młodej. Najważniejsze jest aby czuć się pięknie na swoim ślubie. Nie jedna panna młoda marzy by wyglądać jak prawdziwa księżniczka. Czy aby na pewno jest to dobry pomysł? Czy lepiej wybrać długi katedralny welon, który przepięknie będzie prezentował się na sesji zdjęciowej i który ślicznie będzie się za nami ciągnął w drodze do ołtarza czy wybrać taki, w którym możemy przetańczyć całą noc bez potykania się i zamartwiania czy zaraz nam się nie odczepi? To zdecydowanie jest wybór indywidualny. My podpowiadamy na co zwrócić uwagę czy wyborze welonu.


1. Zacznijmy od jednej z najważniejszej cechy welonu - długości


Welon krótki, ok. 50cm. Sięgające do linii biustu welony najlepiej  prezentują się na filigranowych paniach.

Welony takie to również dobre rozwiązanie do sukni prostych, ze zdobieniami w okolicach ramion. Model ten jest bardzo dziewczęcy, świetny dla fryzur z krótkich włosów. Niezbyt korzystny dla pań o szerokich ramionach.


Welon długi, ok.90-100cm. Sięgający linii bioder lub nadgarstków welon to propozycja klasyczna, która dobrze sprawdzi się przy sukniach prostych, o linii A i tych o dopasowanym fasonie rybki. Delikatnie wysmukla sylwetkę.

Nie jest najlepszym rozwiązaniem dla sukni z trenem.


Welon bardzo długi, Ten kończący się tuż nad powierzchnią ziemi nie pasuje do sukien z trenem. Takie suknie powinny być uzupełnione welonem min.15cm dłuższym niż tren.

Długie welony świetnie współgrają ze smukłymi sukniami-syrenami. Długi prosty welon optycznie wydłuża sylwetkę.


2. Objętość


Objętości welonów są różne: 140, 180 i 275 cm - to trzy standardowe szerokości welonów, jakie znajdziecie w sklepach.


3. Materiał i koronki


Na pewno powinnyśmy kierować się zasadą im bardziej suknia obszyta koronkami tym bardziej welon powinien być delikatny.

Delikatne, cięte z tiulu welony współgrają z sukniami o bogatym w detale gorsecie czy spódnicy.

Koronkowe welony nadają się tylko do sukien z tym samym lub bliźniaczo podobnym motywem koronki.

Welon wyszyty delikatnymi kryształkami, perełkami - pasuje do niemal każdej sukni . Należy uważać, by detale na welonie były subtelne i nie przyćmiewały dekoracji na sukni.

4. Kolor


Tutaj sprawa jest oczywista. Biała suknia - biały welon. Jeśli suknie mamy w kolorze ecru lub innym dopasowujemy w identycznym odcieniu welon. Wszystko musi pięknie współgrać ;)


Jest jeszcze jeden pomocny trik. Zawsze można wybrać długi welon z tak zwaną "dopinką", który idealnie sprawdzi się do kościoła, a krótszy welon można już mieć założony przez całe wesele.


Jeśli planujemy ślub cywilny lub po prostu nie chcemy zakładać welonu mamy inne opcje do wyboru. Są to tiary, wianki różnego rodzaju, fascynatory, grzebyki, spinki lub świeże kwiaty dopinane do włosów. Każda panna młoda może wybrać coś co najlepiej będzie jej odpowiadało oraz będzie współgrało z całym stylem weselnym.


Pamiętajcie jedno! ZAWSZE ALE TO ZAWSZE kierujcie się własnym sercem, wybierzcie to co WAM się marzy a nie babci, siostrze czy cioci od dziadka strony, Najważniejsze jest Wasze samopoczucie, Oczywiście każdy profesjonalny salon dobierze dla Was odpowiednie propozycje, jednak to Wy same musicie podjąć decyzje wyboru.


I nigdy nie prasujcie welonu! Wystarczy go wywiesić np na szafie na wieszaku czy na zasłonie zaczepić na grzebyk, a on sam nam się wyprostuje :)
17 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Dziękujemy za subskrypcję!